Косач Юрій Миколайович

Ю́рій Микола́йович Ко́сач (лат. Kosach Yuriy Mykolayovych, (18 грудня 1908, с. Колодяжне, Ковельський район, Волинська область — † 11 січня 1990, Пассейк, штат Нью-Джерсі, США) — український поет, прозаїк, драматург, редактор. Небіж Лесі Українки та онук Олени Пчілки.

Косач Юрій Миколайович
Файл:Косач Юрій.jpg
Wikipedia-logo.svg Стаття у Вікіпедії

Цитати про Юрія КосачаРедагувати

  •  

У сорокових роках остаточно сформувався як історичний повістяр Юрій Косач. Я знаю, що до нього неоднозначно ставляться українці в діаспорі, маючи на увазі його громадянські гріхи. Але гріхи гріхами, а цей письменник мав могутній, справді європейський талант. Його повісті «Рубікон Хмельницького», «День гніву» і «Сонце в Чигирині» засвідчили, що в українську історичну романістику прийшов письменник, ім’я якого може зробити честь будь-якій літературі[1].
З лекції «Історична романістика та національна свідомість» (1995)

  Роман Федорів
  •  

Вже на схилі віку Юрій Косач знову повертається до історичної тематики, написавши кілька романів і серед них роман «Чортківська скеля» – про боротьбу Української Військової Організації проти польських окупантів. Романи Ю. Косача вийшли у видавництві Маріана Коця у Нью-Йорку. Варто було б їх перевидати в Україні. Вони цього заслуговують[1].
Там само

  — Роман Федорів

ПриміткиРедагувати