Proosa

  • Margareete lülitab teleri välja, sest ta on tüdinud tantsivatest karudest ja akrobaatidest. Siis lülitab ta välja ventilaatori, suleb hoolikalt aknad ja toob köögist ionisaatori, et öösel kasulikku osoonilõhna hingata.
Ta peseb hoolikalt elektrihambaharjaga hambaid ja heidab voodisse. Tegelikult tahaks ta heita sügavkülmutuskappi või lühilaineahju, aga ta teab, et sinna ei mahu. Niisiis poeb ta teki alla, masseerib ennast vibraatoriga, võtab elektripadja kaenlasse, keerab lüliti "ühe" peale ja kustutab tule. (lk 15)
  • Astrid Reinla, "Lühilaineahi", rmt: Astrid Reinla, "Plekk-katus", 1987


  • Teises kohvris oli kaks sodiks litsutud kõrvitsat.
"Need sul ju puhta lõhki istutud," kahetses vanaema.
"Lõhki jah!" kinnitas Roosimemm rõõmsalt. "Ma pidin neile mitu korda kõige jõuga otsa prantsatama, enne kui nii lapikuks läksivad nagu vaja. Reedal kasvasid suvila juures läind aasta igavesed suured kõrvitsad, aga ega siis sellepärast kohvrilukke või ära lõhkuda." (lk 30)
  • PANEN PUU VARJU ET KUI JÄLLE SADAMA HAKKAB.
ARMAS MINIA.
MA OLEN TEILE NII PALJU PAHANDUST TEIND. TEIL POLE ENDALGI MIDAGI SÜIA. VANA INIMEST EI OLE ENAM KELLEGILE VAJA MA PÄRIS NUTSIN KOHE. LEO VIIB MIND JAAMA. ÄRGE MIND OTSIGE MUL ON LENNUKI PILETID OSTETUD. MA VÕTSIN NATUKE SÜIA KAASA. PANGE MU KOHVRID SAHVRISSE KUI PÕRANDAD KUIVAD ON.
HELEENE SEE KIRI SELLE MA LASEN UUE SAATA. TAGUMISE KÜLJE AADRESSI NÄGI NATUKE LUGEDA MA ÕPPISIN PÄHE. OLI ÜKS POIS. ENAM EI MAH... (lk 131)
  • Asta Kass, "Pahupidi puhkus", 2. trükk, Tallinn: Tiritamm, 2006, lk 30


  • Ma küll ei arva, et ma oleks kõik eemaldanud. Kui ma viimane kord nägin, käis seal üsna funktsioonne dispuut. Kui sealt midagi on kadunud, siis ilmselt selle tõttu, et ruum kippus vahepeal otsa saama.
This article is issued from Wikiquote. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.